Co przyniesie nam rynek nieruchomości w nowym roku 2024?
Co przyniesie nam rynek nieruchomości w nowym roku 2024?

Co przyniesie nam rynek nieruchomości w nowym roku 2024?

2023-12-13 Justyna Kudrewicz

Podsumowując rok 2023 na rynku nieruchomości, można by określić go przełomowym w historii wszelkich transakcji w tej branży. Wielu osobom udało się odnaleźć swoją wymarzoną nieruchomość i zainwestować na lata.

Z końcem tego okresu, warto pochylić się nad tematem jak będą prezentować się ceny nieruchomości w 2024 r.

✅<Zdaniem Analityków, zdecydowanie możemy spodziewać się dalszych wzrostów cen, szczególnie małych oraz średnich lokali w wysokim standardzie położonych w centrum miast.

✅<Dr hab. Waldemar Rogowski, profesor Szkoły Głównej Handlowej i główny analityk Biura Informacji Kredytowej podczas debaty „Nastroje na rynku nieruchomości”, przeprowadzonej przez portal Nieruchomosci-online.pl w ramach X Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości w Krakowie przewidywał, że nominalny wzrost cen mieszkań w 2024 roku wyniesie 10-15 procent.

✅<Ceny dużych mieszkań w mniejszych miastach i mniej atrakcyjnych dzielnicach mogą spaść nawet o 20 proc. Spadki mogą być również widoczne w przypadku dużych i drogich mieszkań, nawet w dobrych lokalizacjach.

Bez wątpienia Bezpieczny Kredyt 2% w dalszym ciągu ma ogromny wpływ na duży ruch na rynku nieruchomości, jednak jego zakończenie nie wpłynie na zmianę dynamiki wzrostów cen.

Zaczerpięte źródła:

1.Bank.pl

2.Business Insider

3. NBP Credit Agricole